Bezpečná návštěva nemovitosti v době pandemie? Vyzkoušejte virtuální prohlídku

Ani koronavirus a s ním spojená opatření zájem o nemovitosti v Olomouckém kraji nezmenšily, spíše naopak – jen za poslední tři měsíce jsem měl možnost v rámci zprostředkování prodeje a pronájmu realizovat více než 25 úspěšných projektů.

Být součástí našeho poptávkového systému se vyplatí

Poptávka po nemovitostech v Olomouckém kraji několikanásobně převyšuje nabídku. A to i navzdory loňskému nárůstu cen v průměru o 12 %. Hlavní příčinou současné enormní poptávky jsou příznivé podmínky hypotečních úvěrů a loňské zrušení daně z nabytí nemovitosti. Například v našem systému aktuálně evidujeme bezmála 1000 aktivně poptávajících klientů s přednostním přístupem ke všem nabídkám. To je také důvod, proč se některé nemovitosti do veřejné inzerce ani nedostanou. U bytových jednotek se dokonce stalo pravidlem, že k prodeji dojde už během prvního prohlídkového dne.

Kouzlo jménem 3D scan

Tajemstvím takto rychlého prodeje jsou moderní technologie, které při prezentaci nemovitosti používáme. Profesionální fotografie už dnes patří ke standardním náležitostem inzerátu, oproti tomu 3D scan nabízí na dispozici zcela unikátní pohled. Tato technologie nám umožňuje prezentovat nemovitost zájemcům na dálku a minimalizovat tak osobní kontakt mezi prodávajícím, realitním zprostředkovatelem a zájemcem, což je v době pandemie obzvlášť důležité. 3D scan se navíc osvědčil nejen u nemovitostí určených k bydlení, ale také k podnikání. Jednatelé firem mají možnost prohlédnout si komerční prostory z bezpečí domova nebo kanceláře, a proto v některých případech fyzickou prohlídku již nevyžadují. Tím se značně urychluje celý proces prodeje či pronájmu.

Dokumenty k nemovitosti vždy předem

Kromě virtuální návštěvy nemovitosti seznamujeme zájemce s dispozicí také pomocí půdorysů s kótami. Další nedílnou součástí podkladů je vyúčtování související s náklady nemovitosti a v rámci výhradního zastoupení všech klientů zasíláme k náhledu i list vlastníka. O případné právní problematice a zástavách souvisejícími s následným převodem vlastnického práva se tak vždy dozvíte ještě před samotnou prohlídkou.

Na prohlídku zcela bez rizika

Díky možnosti projít si nemovitost nejprve virtuálně se na fyzickou prohlídku obvykle dostaví pouze vážní zájemci, kteří již mají o prostoru dobrou představu. Prohlídky jen ve výjimečných případech probíhají za účasti majitele nemovitosti, naši klienti jsou tak maximálně chráněni před možnou nákazou. Všichni účastníci prohlídky jsou navíc vybaveni nejen náležitou ochranou dýchacích cest, ale také rukavicemi.

Každá aktuálně probíhající prohlídka splňuje veškeré požadavky kladené vládním opatřením na naši činnost. Nemusíte tak mít obavy přijít se na vámi vybranou nemovitost podívat zblízka.

autor: Adam Šimoník - Vojta Reality