Jak si vybrat správnou banku pro hypotéku?

Hypotéka je vždy velkým závazkem na několik let, proto by si lidé volbu banky, které svěří svoji hypotéku měli pořádně promyslet. Proto Realiták roku ve spolupráci s Hypoteční bankou, hlavním partnerem soutěže, připravili článek, jak si vybrat správnou hypotéku.

Každá banka nabízí nějaké doplňkové služby, které život s hypotékou mohou ulehčit. Některé ale vypadají pěkně jen na papíře a větší přínos pro konkrétní potřeby lidí mít ani nemusí. Na co je tedy dobré se zaměřit je komplexnost služeb, které banka nabízí v průběhu celého období trvání hypotéky.  

Musím pro hypotéku vždy do banky

Nejjednodušší je, když do banky kvůli hypotéce vůbec nemusíte. Zřídit si ji můžete po webu například na www.hypotekapowebu.cz a do banky přijdete pouze podepsat smlouvu. Ale pokud je pro vás proces hypotéky složitý a potřebujete se poradit, jsou pro vás připraveni specialisté jednak na pobočce, na chatu anebo si schůzku s bankéřem můžete domluvit jednoduše po telefonu. Jakmile máte úvěr schválen a smlouva je podepsána, obrovskou výhodou je mít ke své hypotéce online přístup kdykoliv a odkudkoliv. Takovou službu v současné době nabízí pouze Hypoteční banka. Pokud tedy s manželem nemáte rádi fronty a dlouhé čekání v bance, nebo nemáte banku hned za domem, Hypoteční zóna vám ušetří spoustu času. Veškerá komunikace, změny v úvěru, ale i čerpání hypotéky probíhá elektronicky. Všechny dokumenty máte na jednom místě, neustále k dispozici. Na pobočku nemusíte ani kvůli podpisu dokumentů, vše stačí udělat z pohodlí domova. Hypoteční zóna Vás zároveň upozorní na všechny důležité události. Šetří Vám tak čas, kroky i peníze.

Co když nebudete moci splácet

Každý kdo si plánuje vzít hypotéku, se obává, zda zvládne po celou dobu splácet bez komplikací. Pokud se bojíte nenadálé nemoci, úrazu nebo třeba ztráty příjmu, nemusíte. U Hypoteční banky si při vyřízení úvěru můžete pojistit nejen svou nemovitost, ale i svou hypotéku. Na jednom místě si tak vyřídíte vše. Pojistíme Vás, Vaši nemovitost i domácnost. Navíc za pojištění máte slevu na úrokové sazbě.

Běžně se setkáváme s tím, že zákazníci svůj rozpočet trochu podcení. V průběhu čerpání hypotéky tak zjistí, že potřebují ještě něco málo na dokončení stavby, plot, garáž, zahradu nebo třeba bazén. Proto vám experti v Hypoteční bance snadno a rychle hypotéku navýší. Nebojte, dvě hypotéky ale splácet nebudete, vše pro vás spojíme do jednoho úvěru.

Se stavbou domku nebo pořízením vlastního bydlení jde často ruku v ruce také založení rodiny. Pokud tedy splácíte hypotéku, manželka jde na mateřskou, dostatek financí na vlastní aktivity zbývá málokdy. Pak jistě oceníte novou možnost využití Pohodových splátek od Hypoteční banky. Ulevit rodinnému rozpočtu nejen ve chvílích kdy chcete mít pro svou rodinu víc peněz třeba na společné výlety a snížit si splátky až o 30 % nebude nyní žádný problém pro nové ani stávající klienty.

Kam na další úřady a pro nutná ověření

Při koupi nového domku nebo bytu se většinou nevyhnete návštěvě katastrálního úřadu. Pokud si chcete ušetřit jeho návštěvu nebo na ni prostě nemáte čas, Hypoteční banka vše vyřídí za vás. Stačí jen se zástavní smlouvu zajít na nejbližší CzechPoint, který najdete téměř na každé poště nebo úřadě. Kromě ověření podpisu a žádosti o digitalizaci zástavní smlouvy nic dalšího řešit nemusíte, ostatní již zařídí banka elektronicky. Stejně tak na konci hypotéky už na úřad nemusíte - při splacení úvěru banka sama zajistí zrušení zástavního práva v katastru.