Kupujete nemovitost? Nenechte si ujít nejlepší nabídky a oslovte realitní kancelář

Hledáte nemovitost ke koupi a ne a ne najít tu pravou? Když se vám líbí nemovitost, nelíbí se vám cena. Když jste nadšeni z lokality, nesedí vám dispoziční členění. A když už by vše mohlo být podle vašich představ, vyfoukne vám nabídku někdo jiný. S tím vším vám pomůže realitní makléř.

Při pořízení bytu či domu hraje makléř významnou roli. Zatímco zájemce o koupi se spoléhá jen na svůj volný čas a inzeráty, které najde, dobrý makléř se obvykle pyšní více možnostmi. Vhodnou nabídku může najít ve své databázi či v databázi realitní kanceláře, pod níž pracuje, poptat se může také dalších makléřů a rozhodit tak sítě i mimo veřejnou inzerci. "Na sociálních sítích jsou i uzavřené skupiny realitních makléřů z různých kanceláří, kde se sdílí neveřejná nebo unikátní nabídka, takže jim to dává širší rozhled v nabídce, " radí Robert Hanzl, generální ředitel NEXT Reality.

Kromě větší nabídky má realitní makléř také větší přehled, jakmile mu sdělíte vaše požadavky, ihned bude vědět, zda jsou vaše představy reálné a v jaké lokalitě pro vás bydlení vůbec hledat.

Skvělou volbou může být makléř především pro ty klienty, kteří se stěhují za prací do úplně nového města. Ti obvykle jsou neznalí místních zvyklostí a nevědí, jaká lokalita je žádaná, stejně tak tápou v cenách a nevědí, jaká výše je pro byt či dům v dané lokalitě adekvátní. Vhod proto přijde oslovit makléře z onoho kraje.  S regionálním makléřem si lze naplánovat prohlídky i více nemovitostí v jednom dni. Tím vám ušetří nemalé množství času, hlavně pokud musíte do místa dojet z větší dálky.

Co musíte makléři při koupi nemovitosti prozradit?

-        Kolik za nemovitost chcete zaplatit?

-        O jaký typ nemovitosti máte zájem (byt/dům, novostavba/starší zástavba)?

-        Jaké dispoziční členění a jak velkou nemovitost hledáte?

-        Co očekáváte od lokality?

-        Odkdy potřebujete bydlet?

-        Sdělte makléři všechny vaše představy a hlavně to co u nemovitosti určitě nechcete.

Makléř přemýšlí za vás tak trochu i do budoucna. Jaké jsou vaše plány, na jak dlouho nemovitost pořídit, jak budou vypadat vaše potřeby za třeba 5 let apod. To všechno je třeba brát v úvahu při pořizování nemovitosti.“ radí Ivana Cikánková, výkonná ředitelka Realitního vzdělávacího institutu a dlouholetá makléřka. Jakmile realitnímu makléři povíte všechny vaše požadavky, ihned je zadá do systému, díky tomu bude vaše poptávka párována s aktuální nabídkou. Pokud se objeví na trhu vhodná nemovitost právě pro vás, můžete si být jisti, že budete mezi prvními, kdo se o ní dozví. Mnohdy i jako jediní, ne vždy se totiž lukrativní nemovitosti vyvěsí na internet, často jsou nabídnuty a prodané ještě předtím, než se dostanou na inzertní portál.