Odborná porota prověřovala první makléře

Odborná porota, která je složená z odborníků z realitního trhu a ze zástupců partnerů má 19 členů. Makléře hodnotí jak průběžně, tak vybrané makléře na konci období.

Minulý týden 21.4. na makléře čekaly první testy, které připravila odborná porota. Ve 4. ročníku klademe ještě větší důraz na odbornost realitních makléřů. Není tedy možné, aby se někdo honosil titulem a neprošel důslednou kontrolou odborné poroty”, která obsahuje minimálně testy a případovou studii, říká ředitelka soutěže Monika Lukášová.

Test obsahoval 50 otázek a časový limit byl 20 minut. Aby makléř uspěl, musel dosáhnout min. 70% z 50 bodů. Níže stručný sumář, jak si v tomto testování makléři vedli:

  • zúčastnilo 150 realitních makléřů
  • neuspělo 14% (nedosáhlo na min. 35 bodů)
  • průměrný výsledek je 38,97 bodů
  • maximálního počtu 50 bodů nedosáhl nikdo
  • dopolední testy byly v průměru o 0,2 bodu těžší než odpolední
  • žádná otázka se neopakovala dopoledne a odpoledne

Odbornost realitních makléřů byla i dle vyjádření samotných realitních makléřů důkladně prověřena. Kdo v testu uspěl, má splněnu podmínku dle pravidel, kdo neuspěl, má možnost opravy, ale s odečtem 10 bodu. "Jsem mile překvapen vysokým zájmem realitních profesionálů o odborné prověření znalostí, které pomohou i spotřebitelům si vybrat toho správného partnera nejen pro prodej své nemovitosti. Jsem přesvědčen, že jdeme správnou cestou" hodnotí 1.online odborné testy výkonný ředitel Reality.iDNES.cz Petr Makovský.