Představujeme dalšího člena odborné poroty

Dalším členem odborné poroty, kterého dnes představujeme, je generální sekretář Asociace realitních kanceláří České republiky, Ing. arch. Jan Borůvka, CIPS. 

Jeho praxe v realitách se datuje od roku 1991.  Je realitním konzultantem, jednatelem společnosti Informační centrum ARK, spol. r. o., spoluzakládal společnost Czech Development Invest a.s.

Je aktivním členem řady domácích i zahraničních profesně zaměřených organizací a poradních sborů. V posledních letech byl například členem pracovní skupiny MMR pro přípravu Zákona o realitním zprostředkování. V současnosti je členem představenstva Evropské asociace realitních profesí – CEPI, kde řadu let předsedal realitní sekci a spoluvytváří evropský standard vzdělávání realitních makléřů.  V minulosti založil CEREAN – Sdružení realitních asociací střední Evropy, byl prezidentem Mezinárodní realitní federace FIABCI Czech Republic.

Jako spoluautor certifikačního schématu pro obor realitní makléř schváleného ČIA (Český institut pro akreditaci), zkouší v rámci certifikací realitních makléřů dle ISO na CÚ VŠE Praha, ÚSI VUT Brno.

Podílel jsem se na tvorbě profesního standardu pro povolání obchodníka s realitami v rámci Národní soustavy kvalifikací MŠMT a nyní ověřuje znalosti pro odbornou způsobilost dle pravidel autorizujícího orgánu – MMR.

Průběžně publikuje v tištěných médiích i na internetu, poskytuje rozhovory v TV a rádiích, přednáší na realitních konferencích doma i v zahraničí.