Proč spolupracovat s RK?

Prodej, koupě či pronájem nemovitosti je pro mnohé z nás životní událostí, která přináší nemalé starosti. Nejedná se o rutinu, většina lidí řeší bytovou problematiku jednou, možná dvakrát za život. Není tedy divu, že chybí dostatek zkušeností a přehled. Proto, pokud se člověk pokusí projít realitním obchodem bez podpory oborníku, může si způsobit nemalé a zbytečné problémy. Abyste se jim vyhnuli a měli klidný spánek, svěřte se realitní kanceláři, kterou si pečlivě vyberte!

Realiťák roku ve spolupráci s Reality.iDNES.cz a Asociací realitních kanceláří České republiky připravili jako doporučení pro klienty základní body, proč je lepší spolupracovat s realitní kanceláří a realitními makléři.

Realitní makléř :

NEZÁVAZNĚ PROHLÍDNE NEMOVITOST Práce každé RK začíná nezávaznou náborovou prohlídkou. Profesionální makléř nemovitost důkladně prověří po technické i právní stránce. Promluví si s klientem o jeho požadavcích, potřebách a situaci, která ho k prodeji nemovitosti vede.

OCENĚNÍ NEMOVITOST Nastavení správné ceny je rozhodující. Na základě seznámení se s nemovitostí zkušení makléři z RK, kterou jste si pečlivě vybrali, doporučí optimální tržní cenu s ohledem na požadovanou rychlost prodeje. Správné stanovení tržní ceny je zásadním faktorem pro úspěšný prodej.

NASTAVÍ PLÁN A UZAVŘE DOHODU V RK podrobně vysvětlí všechna úskalí prodeje, pronájmu nemovitosti a dohodnou s vámi plán prodeje. V RK s klientem uzavřou písemnou zprostředkovatelskou smlouvu. Při spolupráci s RK tak klient zná dopředu podmínky spolupráce. 

PŘÍPRAVÍ NEMOVITOST Kvalitní příprava je polovina úspěchu. Nemovitost musí být na prodej i pronájem dobře připravena. Zkušený makléř doporučí, jaké kroky učinit, aby byla nemovitost pro klienty atraktivní, ale aby nebyly zakryty žádné vady nemovitosti. V případě potřeby zajistí nutné opravy v nemovitosti a třeba i tzv. homestaging nemovitosti. Následuje profesionální nafocení, natočení videoprohlídky a zpracování půdorysu nemovitosti pro tzv. exposé. 

VYUŽIJE DATABÁZI KLIENTŮ RK nemovitost nabídne mezi ty, kteří ji chtějí koupit, najmout! Ještě před inzercí nemovitosti veřejnosti nabídne RK nemovitost klientům ze své databáze poptávajících.

ZAJISTÍ PREZENTACE NEMOVITOSTI RK zajistí tu nejširší prezentaci nemovitosti v regionu. Reklama RK obsáhne všechny reklamní média: Všechny nabízené nemovitosti prezentují RK na Internetu. Na svých webových stránkách. Dále se nemovitosti objeví na realitních portálech. Častým způsobem prezentací jsou sociální sítě. Další možností inzerce, které RK využívají jsou prezentace v tiskovinách, vývěsky, cedule, plachty billboardy.

REALIZUJE PROHLÍDKY NEMOVITOSTÍ Hodiny strávené na telefonu s organizací prohlídek Vám zajistí realitní makléři z RK, kterou si zvolíte. Nejen že neztrácíte svůj čas s opakovaným představováním nemovitosti a vysvětlováním právních náležitostí, ale především profesionální makléř dokáže daleko lépe reagovat na klientovi výtky vůči nemovitosti a dokáže daleko lépe odolat klientovu tlaku na korekci ceny. Realitní makléři vždy hájí zájmy svých klientů.

ZASÍLÁ PRAVIDELNÉ REPORTY Se správně zvolenou RK vždy víte, co se s vaší nemovitostí děje. V průběhu realizace zakázky vás makléři pravidelně informují o vývoji zájmu, o proběhlých prohlídkách a případných návrzích ze strany klientů.

ZAJISTÍ FINANCOVÁNÍ RK pro kupujícího dokáže zajistit výhodnou hypotéku během krátké doby. To je klíčové pro úspěšný prodej.

ZAJISTÍ PRÁVNÍ SERVIS Bezpečný převod nemovitosti je pro každou RK prioritou. Spolupracují se zkušenými právníky, kteří připraví smluvní dokumentaci, a kontrolují celý průběh převodu nemovitosti až do samotného konce, zápisu v KN. Tedy do stavu, kdy prodávající má peníze, které požadoval a kupující vlastní nemovitost, kterou si vybral, případně rezervoval.

POMŮŽE S DAŇEMI Vše, co se máte o daních ve vztahu s nemovitostmi vědět, ať už se jedná o daň z nabití nemovité věci, případnou daň z příjmu, DPH a nemovitosti, či vlastní dani z nemovitosti, vám realitní makléř vysvětlí, případně pro vás zajistí hladký průběh splnění daňových povinností.

ASISTUJE PŘI PŘEDÁNÍ NEMOVITOSTI Vyplacením provize servis RK nekončí. Po převodu nemovitosti v katastru nemovitosti dochází k fyzickému předání. Realitní makléř Vám bude k dispozici. Vyhotoví předávací protokol, který oběma stranám garantuje, že bylo vše řádně vypořádáno, pomůže Vám s převodem energií.