19.2.2024 14:45

Jaké novinky přináší nový, v pořadí již 7. ročník projektu?

Jaké novinky přináší nový, v pořadí již 7. ročník projektu?

Stále se snažíme projekt Realiťák roku posouvat kupředu. I letos přinášíme nekolik novinek. Co ale zůstává? Stále klademe největší důraz na odbornost a vzdělávání. Projekt Realiťák roku se dostává čím dál více jak do povědomí realtiních makléřů, tak klientů, kteří se díky projektu s důvěrou obrací na prověřené profesionály. Rok od roku se zapojuje čím dál více makléřů a odborníků, kteří projekt podporují a to nás velmi těší.

Začal nový, v pořadí již 7.ročník prestižního projektu Realiťák roku 2024, který pořádá EDU Effective Business School. Hlavní myšlenkou projektu Realiťák roku je zjistit, kdo v široké komunitě realitních makléřů vyčnívá nad ostatními svým přístupem k práci a klientům. Hledáme jedince, který je profesionálem ve svém oboru a zároveň dbá o sebevzdělávání, snaží se svým klientům naslouchat, je férový ve spolupráci s ostatními makléři. Společně se snažíme povznést povědomí o realitní profesi jako takové a budovat lepší realitní trh.

Stále váháte a nevíte, proč se zapojit?

  • získáte více zakázek
  • získáte prestiž v regionu, ve kterém pracujete
  • získáte zpětnou vazbu od klientů na svoji práci
  • zvýšíte si svoji důvěryhodnost
  • získáte mediální pozornost

Vyhlašované kategorie pro rok 2024:

  • Realiťák roku - celkově  - první 3. místa
  • Realiťák roku dle krajů a okresů - první 3. místa
  • Nováček a skokan roku, cena odborné poroty, cena veřejnosti

Kritéria hodnocení: 50% odborná porota, 20% hlasování veřejnosti, 10 % obrátkovost a 20% reference/školení/certifikáty

Novinkou tohoto ročníku je zavedení cca 6. povinných průběžných vzdělávacích kurzů připravených nejen členy odborné poroty. Závěrečný online test bude přístupný od října 2024 po absolvování všech dílčích povinných kurzů. Zrušila se případová studie.

Další novinkou je to, že je nutné zadat, jestli referenci poskytl prodávající/pronajímatel či kupující/nájemce. A v neposlední řadě začínáme sledovat, kdo je organizátorem školení, ze kterého je udělen certifikát.

Chceme Vám přinášet další možnosti vzdělávání a proto jse ve spolupráci s pořadatelem projektu připravili další placené možnosti vzdělávání, ať jednorázovými platbami za školení/kurzy/webináře či ročním či pololetním předplatným. Vše se bude odehrávat v prostředí EDU od března 2024. Více informací k tomuto najdete na této stránce.

Pořád platí to, že realitní makléři přinášejí své body získané v projektu Realiťák roku i své realitní kanceláři v rámci projektu Realitka roku.

Ale hlavní novinka pro zopakování je ta, že pro základní odborné prověření bude potřeba projít povinnými průběžnými školeními/kurzy a splnit závěrečný odborný online test. 

Pro to, aby realitní makléři mohli absolvovat v systému EDU kurzy/testy, tak musí mít aktivní účet v projektu Realiťák roku, mají svoje úživatelské jméno, heslo a vyplněný profil po přihlášení v systému Realiťáka roku. Pro získání svých přístupových údajů nás neváhejte kontaktovat na mailu: podpora@realitakroku.cz

Do semifinále postoupí makléři, kteří se k rozhodnému dni, tj. 30.9.2024 umístí do 30 místa v aktuálním pořadí na základě výsledků průběžného hodnocení. Z těchto semifinalistů vzejde celkový vítěz. Dále bude vybráno cca 30 makléřů, kteří budou na prvních místech v krajích ke dni 30.9.2024 na základě výsledků průběžného hodnocení. Pro všechny vyhlašované kategorie se bude vítěz určovat stejným výpočtem ve zmiňovaném poměru hodnotících kritérii. (tzn. ani na úrovni okresů nebude vítěz vyhlášen pouze na základě hlasů veřejnosti, pokud neprojde závěrečným online testem (a tudíž ani předchozími cca. 6 povinnými kurzy v průběhu roku) , nemůže mu titul (a tím i používaní vítězných LOG) být udělen).

Monika Lukášová, ředitelka projektu "Realiťák roku" podotýká: ""Každý ročník Realiťáka roku se snažíme posunout ještě o krok dál, aby odrážel nejnovější trendy a potřeby jak realitních makléřů, tak jejich klientů. Letošní zavedení průběžných vzdělávacích kurzů a důraz na specifikaci typu referencí jsou příkladem, jak chceme zvyšovat odbornost a transparentnost v realitním sektoru. Naše hlavní poselství zůstává nezměněno – podporovat vzdělávání a odbornost, které jsou klíčem k poskytování kvalitních služeb."

Petr Makovský, výkonný ředitel portálu Reality.iDNES.cz a zakladatel tohoto projektu, doplňuje: "Od založení projektu Realiťák roku jsme svědky neustálého růstu a inovací v realitním sektoru. Sedmý ročník přináší nové výzvy i příležitosti pro účastníky, a to díky novým kritériím a vzdělávacím programům. Tyto změny odrážejí naši snahu o budování silnějšího a více informovaného realitního trhu, kde odbornost a etika jdou ruku v ruce. Zavedení povinných kurzů a specifikace referencí jsou kroky k dosažení tohoto cíle, přičemž zároveň nabízíme makléřům nástroje pro jejich profesní růst."

Ve všech kategoriích bude rozhodovat součet bodů (maximální počet bodů je stanoven na 1000)  podle váhy jednotlivých kritérií v poměru.

Pojďme si jednotlivá kritéria pro rok 2024 více přiblížit

50% bodů odborné poroty - hodnotí se na konci období i průběžně (maximálně 500 bodů)

Průběžné - max. 150 bodů - týká se všech makléřů 

1) průběžné online odborné testy 

2) závěrečný online odborný test - max. 100 bodů

Na konci období udělí odborná porota - max. 350 bodů - týká se semifinalistů a kandidátů na vítěze krajů a to na základě mimo jiné těchto aktivit:

- mystery shoping od profesionální firmy

- mystery shoping od poroty

- online nebo offline pohovory s porotou

- online odborné testy

- natáčení rozhovorů, medailonků

- kontrola webových stránek a vlastní propagace makléřů

- finální grilování - týká se pouze finalistů - předpoklad 6-8 makléřů

20% hlasy veřejnosti - hodnotí se průběžně na denní bázi (maximálně 200 bodů)

Hlasování veřejnosti: probíhá od 1.1.2024 do 31.12.2024 

10% obrátkovost (dokončené transakce) - hodnotí se měsíčně (maximálně 100 bodů)

20% reference/školení/certifikáty - hodnotí se průběžně (maximálně 200 bodů)

1) reference/doporučení od klientů v rozdělení kupující a prodávající, získané přes svůj profil v rámci projektu

2) reference/doporučení od klientů, které dostane makléř v rámci Googlu případně oslovením vlastní RK, případně zpětná vazba od poptávajícího v rámci Reality.iDNES.cz

3) účast na školeních

4) získané tituly, certifikáty

Podrobná pravidla najdete zde.