Jaký by měl být realitní makléř podle Ondry Jaroše z Jaroš & Partners Real Estate

Jaký by měl být realitní makléř podle Ondry Jaroše z Jaroš & Partners Real Estate

Ondřej Jaroš je nejen zkušený realitní makléř, ale i školitel realitní akademie. Co radí Ondra začínajícím makléřům? Na kolik procent je potřeba pracovat?

 

Monika LUKÁŠOVÁ 

Ondřej Jaroš z realitní kanceláře Jaroš & Partners a já mám otázku. Ondro, dobrý den, v rámci našeho seriálu Jak se stát nejlepším realitním makléřem ptala jsem se už (???), tak se zeptám tebe, kdybych se chtěla stát realitní makléřkou, tak bych samozřejmě chtěla patřit mezi ty dobré realitní makléře, možná bych chtěla být nejlepší realitní makléřkou, jaké bych měla mít vlastnosti nebo co by mi nemělo chybět, (???), že mám šanci prorazit na realitním trhu?

Ondřej JAROŠ 

Jednoznačně za mě za ty léta, co to dělám, a že mi pár makléřů prošlo rukama, tak největší, spíš to vezmu obráceně, problém, který je, že makléři nemají sebedisciplínu. Takže to bych vyzdvihnul jako bod číslo 1, protože ať makléř jde do jakýkoliv kancelář nebo dělá sám na sebe, tak on je sám sobě šéfem. A jestli on sám sebe neumí (???), tak prostě ty výsledky nebudou. Pak je to nějaká zodpovědnost, já říkám dochvilnost, důvěra a nějakým způsobem vůči tomu klientovi nějaký fér jednání, protože tenhleten byznys se točí hlavně na doporučení. Na tom, že se ke mně ti lidi vrací. Pokud to budu dělat na 50 % a s nějakým špatným úmyslem, v životě se mi ten byznys neroztočí. A další věc, která je, tak je učit se od těch nejlepších. Zažil jsem spoustu makléřů, který měli na to, ale nikdo jim neukázal, jak to mají dělat. Takže za mě vzdělávat, učit se od těch nejlepších, eventuálně jít někam na školení, aby mi řekli, jak to mám dělat, a ve chvíli, kdy mi to ukážou, tak se toho držet a dělat to na 110 %. Dneska už na těch 100 ani jako nestačí.